X

Tag Archives: yüz modelliği

Yüz Modelliği

Yüz Modelliği

  • Yüz Modelliği

  Yüz modeli çalışma alanları, estetik sivilce ilaçları tedavi argümanları, göz hastalıkları, gözlük aksesuar piercing ve benzeri işlerdir.

Dudak uçuk hastalıkları, yüz güzelliği ile ilgili afiş broşür tanıtım yayınlarında kullanılmaktadır. Yüz güzelliği veya yüzün fotojenik olması yüz fotomodelliği veya yüz modelliği açısından önemlidir. Bakıldığında çok güzel görünmeyen ancak elmacık kemiklerinin çıkık olması, göz çukurlarının daha derin olması fotojenik bir yüz ifade ettiği bilinmektedir. Podyum modelliğin de yüz güzelliğinden ziyade vücut orantısına bakılmaktadır. Yüz modeli sadece katalog fotoğraf çekimi veya konu ile ilgili bilgilendirici yazı içeriğinde resimleri bulunabilir. Yüz modeli olabilmek için gereken kriterler; çıplak gözle bakıldığında çok yakışıklı veya çok güzel görünüyor olmanız değildir, kadrajda nasıl durduğu ve yüzünüzdeki ifadenin yanı sıra temizliği hatların belirgin olmasıdır. çatlak kremi için çekilen yüz fotoğraflarında aranan ise mutlaka çatlaklar olan bir yüz olabilir. veya bu fotoşop ile çatlatılabilir mi bilemiyoruz. Ancak yüz modeli olmak ve sadece yüzün görüldüğü fotoğraflar ile modellik yapanlardan ziyade bunu isteyenlerin çok olması da, sektör için kazanç sayılabilir. Kısacası yüz modelliği yapılabilinir. ancak sadece yüzüm güzel diye fotomodellik yapmayı istemek meslekten çok şey beklemek demektir. aksesuar var takı var tasarım ürünleri var değil mi ? O halde doğru ajansla veya menajerle çalışabilirsek mesleğin diğer nimetlerinden de yararlanabiliriz. 

Yüz Modeli Olmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle yüz modelliği için uygun musunuz ? Fotoğraflarınızda nasıl görünüyorsunuz ? Burnunuz çene kemikleriniz, gözleriniz kaşlarınız ve kulaklarınız, bu ve bunun gibi soruları önce yakın çevrenize sormalısınız daha sonra varsa sektör ile ilgili profesyonel çalışan kişilere danışabilir, veya ajans hizmeti veren menajer veya kuruluşlara fotoğrafınızı iletebilir bir başvuru formu gönderebilirsiniz. Başvuru formunu gönderdikten sonra kesinlik oldu bu iş tamamdır ben artık bir yüz modeliyim diye düşünmemelisiniz. Ajansı araştırın ve gidin. Firma olup olmadığını kontrol edin ve sorun. İnternet sitesi varsa göz atın. daha önce çalıştığı modelleri inceleyin ve başvurunuzu tamamlayın. Yüz modeli olarak gidip de erotik model olarak ajanstan çıkabilirsiniz, dikkatli olun. kendi hayatınızı kendiniz karartmayın. 

Modellik Çeşitleri

El Ayak Yüz Vücut Diş Saç Mankenlik Çeşitleri

Göz, saç yüz diş el ayak bacak ve vücut modelliği ile ayrılan modellik çeşitlerine büyük beden mankenlik veya büyük beden modellik adı ile bir yenisi daha eklendi. Önceleri bir kriter olarak benimsenmeyen büyük bedenler, kısa bir süreliğine mi? yoksa çok uzun zaman arz edilen olacaklar mı? bilinmez ama, son günlerde tekstil firmalarının alışveriş sitelerinde büyük beden modellerin sergilediği kıyafetlerde sipariş artışları söz konusu. Atletik yapılı geniş omuzlu battal beden modellerinde podyumda görünmesi ile modellik çeşitleri kategorilerinde de yer almış oldu. Sektörün terminolojisi kafa karıştırıcı zannedilen ancak farklı kelimelerin aynı anlamda kullanımlarından dolayı, manken mi fotomodel mi? Fotoğraf modeli mi? Fotoğraf mankeni mi? gibi ikilemde seslendirildiler. 0′ dan 99’a hatta 120, 150 yaşlara kadar bile herkes bir modeldir. Desek pek de yanlış olmaz. Fotoğraf sanatçısının, görüntü yönetmeninin, koreograf’ın menajerinizin, ajansınızın, sizi nerede hangi projeye uygunluk göstereceğini düşündüğünü bilemeyiz. Modellik çeşitlerinde tabi Fuar Modeli veya Fuar Mankeni ünvanı ile hizmet verilen sektörün başka bir kolu olarak anılsa da, gerek podyumda gerek kadraj da emek veren kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ancak biz bu konuda kurumsal değerimizi de hesaba katarak mankenlik çeşitleri (o da Canlı ve Cansız manken olarak ikiye ayrılır. ) demeyi uygun görmüştük fakat:) çeşitleri ile beraber cümle içerisinde kullanınca daha sempatik anlamlar çıktı, ve başlık olarak modellik çeşitleri kalsın istedik. Fotoğraf mankenliği, podyum mankeni, katalog mankeni, kategorileri içerisinde yer alır. Manken ve model çeşitleri

Yüz Modeli

Diş Modeli

Vücut Modeli

Büyük Beden Modellik

Saç Modeli

Bacak Modeli

El Ayak Modeli

Büyük Beden Fotomodel

X