X

Tag Archives: yüz fotomodeli

Yüz Modelliği

Yüz Modelliği

  • Yüz Modelliği

  Yüz modeli çalışma alanları, estetik sivilce ilaçları tedavi argümanları, göz hastalıkları, gözlük aksesuar piercing ve benzeri işlerdir.

Dudak uçuk hastalıkları, yüz güzelliği ile ilgili afiş broşür tanıtım yayınlarında kullanılmaktadır. Yüz güzelliği veya yüzün fotojenik olması yüz fotomodelliği veya yüz modelliği açısından önemlidir. Bakıldığında çok güzel görünmeyen ancak elmacık kemiklerinin çıkık olması, göz çukurlarının daha derin olması fotojenik bir yüz ifade ettiği bilinmektedir. Podyum modelliğin de yüz güzelliğinden ziyade vücut orantısına bakılmaktadır. Yüz modeli sadece katalog fotoğraf çekimi veya konu ile ilgili bilgilendirici yazı içeriğinde resimleri bulunabilir. Yüz modeli olabilmek için gereken kriterler; çıplak gözle bakıldığında çok yakışıklı veya çok güzel görünüyor olmanız değildir, kadrajda nasıl durduğu ve yüzünüzdeki ifadenin yanı sıra temizliği hatların belirgin olmasıdır. çatlak kremi için çekilen yüz fotoğraflarında aranan ise mutlaka çatlaklar olan bir yüz olabilir. veya bu fotoşop ile çatlatılabilir mi bilemiyoruz. Ancak yüz modeli olmak ve sadece yüzün görüldüğü fotoğraflar ile modellik yapanlardan ziyade bunu isteyenlerin çok olması da, sektör için kazanç sayılabilir. Kısacası yüz modelliği yapılabilinir. ancak sadece yüzüm güzel diye fotomodellik yapmayı istemek meslekten çok şey beklemek demektir. aksesuar var takı var tasarım ürünleri var değil mi ? O halde doğru ajansla veya menajerle çalışabilirsek mesleğin diğer nimetlerinden de yararlanabiliriz. 

Yüz Modeli Olmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle yüz modelliği için uygun musunuz ? Fotoğraflarınızda nasıl görünüyorsunuz ? Burnunuz çene kemikleriniz, gözleriniz kaşlarınız ve kulaklarınız, bu ve bunun gibi soruları önce yakın çevrenize sormalısınız daha sonra varsa sektör ile ilgili profesyonel çalışan kişilere danışabilir, veya ajans hizmeti veren menajer veya kuruluşlara fotoğrafınızı iletebilir bir başvuru formu gönderebilirsiniz. Başvuru formunu gönderdikten sonra kesinlik oldu bu iş tamamdır ben artık bir yüz modeliyim diye düşünmemelisiniz. Ajansı araştırın ve gidin. Firma olup olmadığını kontrol edin ve sorun. İnternet sitesi varsa göz atın. daha önce çalıştığı modelleri inceleyin ve başvurunuzu tamamlayın. Yüz modeli olarak gidip de erotik model olarak ajanstan çıkabilirsiniz, dikkatli olun. kendi hayatınızı kendiniz karartmayın. 

X