X

Profesyonel Fotomodel Nedir?

Profesyonel modellik işini, bu sektörde sürekli olarak çalışıp yeteneklerine göre de sahne ve medya dünyasından para kazanarak meslek haline getirmiş kişiler yapabilirler. Amatör modellik ve oyunculuk işini kendine ait bir mesleğin yanı sıra hobi amaçlı yapan kişilerdir. (Amatör modellik ve oyunculuk ile ilgili daha detaylı bilgileri Sık Sorulan Sorular ilgili konu altında bulabilirsiniz.) Profesyonel model nasıl olunur? sorusu çok geniş bir bakış açısıdır. Sektörde uzunca bir yolculuğa çıkmışsınızdır demektir. İlk olarak kişisel gelişim kitapları ve kursları, drama dersleri, konuşma ve diksiyon eğitimi ve oyunculuk gibi konularla başlamanız gerekir. Kişisel bakımınız ve sağlığınıza gereken önemi vermeniz gerekir. Gerçekten profesyonel model olmak istiyorsanız önce kendinizi bir model olarak hayal edin ve bol bol aynaya bakın.. Eğer inanıyorsanız Üşenmeyin Ertelemeyin Vazgeçmeyin. İnanmıyorsanız başaramazsınız.
Model veya Fotomodel de konusuna göre örnek bir insan modeli demektir.  Model olmak, Yapacağınız katalog işi, veya reklam çalışması öncesinde, uzman makyözlerimiz ve sanat yönetmenimiz tarafından kadraj da en güzel şekilde görüntülenecek duruma gelirsiniz. Adınıza yapılacak setcard alabileceğiniz olası işlerde değerlendirmek üzere önemlidir.
Hiç bir fotoğraf sanatçısı, prodüksiyon firması yada proje firma sahibi – marka, yayınlanması kendi kurallarına göre uygun olmayan görüntüleri kullanmak yayınlamak istemez. Haber yayın organları, magazin programları ise ünlü kişilerin özel hayatını görüntülemekte ve habermiş gibi servis etmektedir. Bu etik olarak yanlıştır. Hem firma kurum veya marka, hem model veya oyuncu aleyhine olacaktır. Sanırım bazen fotoğraflar bir çok şeyi daha iyi anlatıyor. Görünen o ki!. Makyözünüz ve fotoğrafçınız önemli rol oynuyor.
Bazı çalışmaları sadece örnek olması açısından yayınlıyoruz.

X