X

Category Archives: Model Başvuru

Comp Card Nedir?

Comp Card Nedir?

Comp Card Nedir?

Comp Card bizim bildiğimiz daha önceleri setcard denilen oyuncu model bilgilerinin ve fotoğraflarının olduğu tek sayfa veya bir fotoğrafta toplanmış resimler ve fiziksel özellikleri belirten dosyadır. Oyuncu veya modelin birden fazla değişik kıyafetlerle ve değişik açılardan çekilmiş yüz mimik ifadeleri ve jestlerini anlatan fotoğraflarının ve fiziksel özelliklerinin bulunması zorunludur. Bu yüzden Türkçeye çeviri yaptığımızda zorunlu kart veya mecburi kart anlamına gelmektedir. Bunu fotoğraf sanatçıları kendi portfolyolarında veya cast – model ajansları portföylerinde bulundurur. İlgili prodüksiyon firmalarına, reklam film tiyatro vb. projelerinin casting sorumlularına veya cast oyuncu – model seçimi yönetimine sunum yaparlar. Projede yer alan karakter oyuncu veya model seçimi daha sonrasında yüz yüze görüşme yapılarak mutabakat sağlanır, ve nihayetinde sözleşme imzalanarak iş anlaşması yapılır. Bir önceki yazımızda modellik çeşitlerinden bahsetmiştik. Dilerseniz okuyabilirsiniz.

manken

Comp Card hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler ; – Göz saç ten ile uyumlu veya zıt renklerde kıyafetler giyilmesi, makyajın yüze uyum sağlaması, gerekirse hiç makyaj yapılmaması. fotoğraflarda gizleme veya photoshop yapılmaması, tamamen soft ve doğal fotoğraflar olması, oyuncu veya modelin yüz karakterinin belirgin olması, yönetmene bu konuda fotoğraflar üzerinden fikir vermesi. Boy, kilo, beden ölçüleri, göz saç ten gibi fiziksel özelliklerin doğru yazılması gerekmektedir.  Profesyonel modellik mesleğine adım attıysanız veya atmak istiyorsanız, mutlaka bir comp card edinmelisiniz . Eğer sizde bir setcard | compcard sahibi olmak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz… Alınması muhtemel işlerde bu kart ve üzerinde yazan bilgiler işe yarayacaktır. Işığınız çok, alkışınız bol olsun..

Büyük Beden | Manken | Model | Fotomodel

Büyük Beden | Manken | Model | Fotomodel

  Büyük Beden Model Aranıyor

Son zamanlarda büyük beden fotomodel aramaları revaçta. Nedeni mutlaka arz ve karşılığı ise talep. Büyük beden modeller, XL, XXL, Ultra XL bedene sahiptirler. Muhtemelen büyük beden model arama sonucu bu sayfaya ulaştınız.  Podyum ve moda sektörü pek kabul etmese de büyük beden defileleri yapılmaktadır. Eğer bedeninizin fiziksel ölçüleri uyumlu ancak büyük beden tabir edilen kıyafetler giyiyorsanız, ve modelliğe adım atmak bu işten az da olsa para kazanmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Bazı büyük beden modeller kendi istekleri doğrultusunda sitemizde yayınlanmamakta ancak ilgili firmalardan talep söz konusu olduğunda kendisine teklif gönderebilmekteyiz.

Büyük Beden Manken Fotomodel Çalışmaları

Büyük Beden Model olarak çalışan kişiler her ne kadar diğer profesyonel modeller gibi sürekli iş yapamasa da kayda değer çalışmalara imza atmaktadırlar. Önceleri pek de kabul edilmeyen büyük beden modelliği artık günümüzde a+ ve a++ plus model olarak kataloglarda yer almaktadırlar. Çalışma Alanları.

  • Gece Kıyafetleri.
  • Davet Kıyafetleri
  • Abiye Kıyafetler
  • Spor Kıyafetler
  • Gelinlik Damatlık Kıyafetleri
  • Takı Aksesuar Çeşitleri

büyük beden model

Ürün kıyafet katalog projesi veya tanıtım amaçlı prodüksiyonlarda yer almak için başvuru formu gönderebilirsiniz.

Mankenlik Başvurusu Bay | Bayan

Model Başvuru

Mankenlik Başvurusu

Katalog Reklam Filmi çekimleri yada Podyum ve Tekstil sektörü bayan mankenlik başvurusu arama kriterine ilişkin, profesyonel çalışan freelance (Serbest) modeller için iyi bir fikir projesi ortaya attık. bundan sonrası için yapılabilecek en güzel hamle. Bilgilerinizi içeren bir başvuru formu doldurmak yada mankenevi(AT)gmail.com a setcard veya çalışmalarınızdan görüntüler içeren bir mail göndermek olmalıdır. Gerek stüdyo (iç mekan) gerek dış mekan setcard çalışmalarınız, olası prodüksiyonlarda değerlendirilmek üzere sitemiz üzerinden referans gösterilecek veya yayın dışı (site dışı) sunumlarımızda iş teklifi talebi olarak ilgili firmayla yapılacak görüşmelerde dosyaya eklenecektir. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde, İş ve teklif bildirimlerinin nasıl yapılacağı, hangi iletişim araçlarının kullanılacağı mesaj bildirim sistemimiz ile mail yada kısa mesaj yoluyla size gönderilecektir. Daha fazla iş imkanları ve alanlarına sahip olmak isterseniz; Manken Evi Cast Portföyünde yer alabilirsiniz. bize bir online başvuru formu gönderebilirsiniz. Bunu sadece bay manken veya bayan manken olarak ayırmamak gerekir, Bay veya bayan model adayların, gözlüklü şapkalı olmayan fotoğrafları ve fiziksel özelliklerinin açıkça yazıldığı formu bize ulaştırabilirsiniz.

Online Başvuru için whatsapp iletişim numaramızı kullanabilirsiniz.

+905544493434

Nasıl Fotomodel Olunur?

 Fotomodel Olmak Nedir? Fotomodel Nasıl Olunur? Herkes Fotomodel Olabilir mi? Fotomodellik Çeşitleri..

Fotomodel olmak isteyenler, bu yazıyı okumalıdır. Fotomodellik de bir meslektir. Fotomodel olmak aynı zamanda oyunculuk alt yapısı gerektirdiği gibi, yüz güzelliği veya alt kategorilerde belirlenen farklılıklar aranır. Peki nedir bunlar?

Yüz Modelliği : Sadece yüzün ön planda olduğu, tipik insan yüzlerinin mimiklerini konu alan, veya yüzde estetik durumların vurgulandığı koreografik çekimlerdir.

Göz Modelliği : Göz hastalıkları, gözlük, göz sağlığı konuları ile ilgili olarak yapılan prodüksiyon çalışmalarında değerlendirilmektedir.

 Diş Modelliği : Diş Hastalıkları, Diş Sağılığı, Diş Macunu Reklamı vs. prodüksiyon konularında diş modelliği yapılmaktadır.

 Saç Modelliği : Saç Hastalıkları, Saç Sağlığı, Şampuan Reklam vs. tanıtım bilgilendirme ve reklam projelerinde değerlendirilmektedir.

El – Ayak Modelliği: El Tırnak veya Ayak Tırnak Sağlık Bakım. Çeşitli krem, kür, cilt bakım ürünleri tanıtım reklamı yada bilgilendirme konularına ilişkin projelerde değerlendirilmektedir.

Bacak Modelliği : Epilasyon, Tüy sorunu, Çorap Jartiyer vs. Reklamı yada benzer konular ile ilgili projeler prodüksiyonlarda değerlendirilmektedir.

Vücut Modelliği : Bir ressam veya bir fotoğraf sanatçısına bedensel bir koreografi için poz verme işlemi. Yada bir haber makale kıyafet çeşitli ürün reklamı veya tanıtım için kompozisyona uygun projelerde değerlendirilmektedir.

Fotomodellik bu konular üzerinde proje veya çalışma kriterlerine göre farklılık göstermektedir. Fotomodel Olmak isteyen kişi, önce kendisinin kadrajda (ekranda) nasıl durduğuna, hangi açılardan iyi poz verebildiğine, estetik, drama, duruş, bakış gibi konularına hakim olabildiğine, ve bu mesleği yapmak için elverişli olduğuna inanmalı. Gerekli eğitimi almak için zaman ayırmalı. Ve olması gerekenden biraz daha fazla çalışmalıdır. Sadece Fotomodel Olmak için FOTOMODEL olunmamalıdır. Veya model olmaya kalkışılmamalıdır. Buna karar veren kişi tüm davranışları ve toplum içinde ki saygınlığı ile bir örnek model olmalıdır.

– Para kazanmam lazım.  Hemen gideyim fotomodellik yapayım da çok paralar kazanayım”

Düşüncesi ile girişimde bulunulmamalıdır. Öncelikle eğitim çok önemli, hep bunu söylüyoruz. Akademileri kuranlar alaylılardır,  ancak okullu veya alaylı olsun, eğitimi desteklediklerine şahit olursunuz.  Klişe haline geldi ancak, yine de söylemek durumundayız, Oyunculuk veya fotomodellik, mankenlik mesleği eğitim alınmadan uygulamaya geçilmemelidir. Diksiyon, zarafet, oyunculuk ve beden dili eğitim seminerlerine katılınılmalı, bulunulan çevrede tiyatro ekipleri ve kurs veren kurumlara başvurulmalıdır. varsa Belediye Tiyatro ekiplerinde yer almalı, sahne deneyimi kazanılmalıdır..  buna hem zaman hem bütçe ayırmalıdır.  Gerekli eğitim tamamlandıktan sonra uygun gördüğü bir ajans veya menajerle anlaşma yapılabilir. Küçük bütçeler ile yapılan amatör çalışmalar meslekte profesyonel çalışan kişilere ve sektöre zarar vermektedir. Fatura ibraz eden, vergisini ödeyen sektör kişilerine gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Eğer profesyonel bir oyuncu yada model olarak hizmet veriyorsanız, kendi faturanızı kaşe edebiliyorsanız, freelance olarak çalışabilir vereceğiniz hizmet için kendi adınıza fiyat teklifi oluşturabilirsiniz. Aksi halde bunu bağlı bulunduğunuz ajans veya menajer sözleşmede geçen sizin adınıza, yapılmış mutabakat ile sonuçlandırılır.

Modellik Çeşitleri

El Ayak Yüz Vücut Diş Saç Mankenlik Çeşitleri

Göz, saç yüz diş el ayak bacak ve vücut modelliği ile ayrılan modellik çeşitlerine büyük beden mankenlik veya büyük beden modellik adı ile bir yenisi daha eklendi. Önceleri bir kriter olarak benimsenmeyen büyük bedenler, kısa bir süreliğine mi? yoksa çok uzun zaman arz edilen olacaklar mı? bilinmez ama, son günlerde tekstil firmalarının alışveriş sitelerinde büyük beden modellerin sergilediği kıyafetlerde sipariş artışları söz konusu. Atletik yapılı geniş omuzlu battal beden modellerinde podyumda görünmesi ile modellik çeşitleri kategorilerinde de yer almış oldu. Sektörün terminolojisi kafa karıştırıcı zannedilen ancak farklı kelimelerin aynı anlamda kullanımlarından dolayı, manken mi fotomodel mi? Fotoğraf modeli mi? Fotoğraf mankeni mi? gibi ikilemde seslendirildiler. 0′ dan 99’a hatta 120, 150 yaşlara kadar bile herkes bir modeldir. Desek pek de yanlış olmaz. Fotoğraf sanatçısının, görüntü yönetmeninin, koreograf’ın menajerinizin, ajansınızın, sizi nerede hangi projeye uygunluk göstereceğini düşündüğünü bilemeyiz. Modellik çeşitlerinde tabi Fuar Modeli veya Fuar Mankeni ünvanı ile hizmet verilen sektörün başka bir kolu olarak anılsa da, gerek podyumda gerek kadraj da emek veren kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ancak biz bu konuda kurumsal değerimizi de hesaba katarak mankenlik çeşitleri (o da Canlı ve Cansız manken olarak ikiye ayrılır. ) demeyi uygun görmüştük fakat:) çeşitleri ile beraber cümle içerisinde kullanınca daha sempatik anlamlar çıktı, ve başlık olarak modellik çeşitleri kalsın istedik. Fotoğraf mankenliği, podyum mankeni, katalog mankeni, kategorileri içerisinde yer alır. Manken ve model çeşitleri

Yüz Modeli

Diş Modeli

Vücut Modeli

Büyük Beden Modellik

Saç Modeli

Bacak Modeli

El Ayak Modeli

Büyük Beden Fotomodel

X