X

Category Archives: Genel

Büyük Beden Model

Büyük Beden Model

Büyük beden manken arama sonuçları sayfası; Büyük beden mankenlik veya fotomodellik yapmak için aranan fiziki ölçüler xl ve xxl beden ölçüleri olmaktadır. Çalışma alanları genelde katalog mankenliği veya alışveriş siteleri için kıyafet modelliğidir. Modacılar tarafından çok tasvip edilmese de artan talepler bu yönde fotoğraf modeli arayışları sürdürmektedir. Büyük beden mankenlik podyum için çok sık defile düzenlenmese de fotoğraf ve kıyafet tanıtımı için ön görülmektedir. Belirli bir beden ölçüsü aranmamakta ancak estetik ve orantılı büyük bedenler fotoğraf modelliği yapabilmektedir. Davet kıyafetleri abiyeler günlük kıyafetler için tercih edilmekte, tüketici en azından kendi bedenine uygun kıyafet görselleri üzerinden fikir sahibi olmaktadır.

 

Etek Ceket Takım Elbise
Kot Pantolon Bluz Takımları
Gecelik Sabahlık Kıyafetler
Abiye Kıyafetler
Davet Kıyafetleri
İç Giyim Mayo Bikini
Kazak Mont Pardösü
Takı Aksesuar Çeşitleri
Gelinlik Damatlık Takımı
Görseller bilgi amaçlı yayınlanmaktadır. Satış veya sipariş alınmamaktadır..

Parfüm Seçmenin İncelikleri

Parfüm Seçmenin İncelikleri

Hangi zamanda hangi parfüm kullanılmalı, Parfüm seçimi nasıl olmalıdır?

Parfüm kullanımının ilk şartı, cildin tüm kokulardan arınmış yani temiz olmasıdır. Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız duş veya banyo sonrasında sürün; gözeneklerin açık olması cildin kokuyu daha iyi emip tutmasını sağlar. Banyo sırasında parfümünüzün yan ürünlerini kullanmak da kokuyu katlayacaktır. Cilt tipi de parfümün kalıcılığıyla yakından ilgilidir. Yağlı ciltlerde parfümler daha kalıcıdır. Bu durumda cildiniz kuruysa daha fazla parfüm sürmeniz gerekir.

  • Zaman

Sabahın erken saatinde otobüste, metroda veya iş yerinde insanları rahatsız etmemek gerekir. Toplu taşıma araçlarında, parfüm kokusu, hoş olmayan sonuçlar doğurabilir; örneğin, migreni tahrik edebilir, mide bulantısı, baş dönmesine neden olabilir. Sabah parfüm sürmek konusunda kararsız kalan ama iyi kokmayı da isteyenler için ideal olan, eau de cologne, eau de toilette ya da deodorant, krem gibi bir yan ürünle parfümlenmektir. Eğer sabahları parfüm sürmeyince kendini çıplak hisseden gerçek bir parfüm tutkunu iseniz, meyve koku ailesinden bir parfüm tercih edin.

  • Cilt Uyumu

Asitli ciltlerde ağaçsı ve baharatlı kokular daha kalıcıdır. – Asit oranı az ciltler (hassas ve kuru) ise çiçeksi kokuları daha iyi tutar.

  • Koku

Parfümün kokusu sıcak ve nemde daha kuvvetlenir. O halde, daha baskın ve egzotik olanları sonbahar ve kışın, hafif olanları ise yaz aylarında kullanın.

  • Çok Sıkmak İyi mi?

Kesinlikle hayır. Parfüm sıktığınız anda etrafınızda yaklaşık 3 metre çapında bir koku çemberi oluşturursunuz. Bu nedenle bulunduğunuz ortamlar ve günün bölümlerini göz önüne alarak parfüm konsantrasyonlarıyla ve koku aileleriyle oynamanız gerekir.

  • Hangi parfüm ?

Öğleden sonra kullanılan parfümler her yere ulaşabilen, hayatın tatlılığını yansıtan parfümler olmalı. Çiçek veya meyve ailesine ait iyi yayılan ama ağır olmayan kokular seçin. İki ayrı parfüm kullanıyorsanız öğleden sonra daha vurgulu olanını tercih edin. Aynı parfümü kullanıyorsanız sabah eau de toilette, öğleden sonra eau de parfum kullanın.

  • Koku Ailesi

Parfüm özünün kullanılacağı tek zamandır: ya şimdi, ya hiçbir zaman! Parfüm özleri saatler boyunca vücutta kalır, adeta ikinci deriniz olur. Koku aileleri içinde gece kullanıma en uygun olanlar, şık kıyafetlerle uyum sağlayan, iştahlı notalar içeren, gizemli, ipekli ve ağır kumaşlarla uyumlu olan şipre ve oryantal koku ailesine ait parfümlerdir.

Sahte Ajanslar Nasıl Anlaşılır?

Sahte Ajanslar Nasıl Anlaşılır?

Sahte ajanslar nasıl anlaşılır?

Veya sahte olduğunu nasıl anlarız? İşte bu soru uzun zamandır sorulmakta. Son 4-5 yıldır ülkemizde dizilere oyuncu gönderme adı altında fazlasıyla cast ajansları türedi. Sektörü bilmeyenler bu konuda çabuk kandırılabiliyorlar. Gazete ilanları sosyal medya gruplarında manken fotomodel oyuncu ilanları etkili oluyor. Birkaç güzel katalog resmi ile, yüzünüz görünmeyecek ibaresi altında yüksek bütçeler sunulup, insanlardan para talep ediliyor, veya fotoğrafları çekilip satılıyor yada başka amaçlar için kullanılıyor. Sebebi nedir neden bu kadar ilgi gösteriliyor bir göz atalım;

Günümüzde sanata ilgi var. Hatta sahne ve gösteri sanatlarına televizyonda sinemada oyunculuk reklamlarda görünme isteği ve  (tiyatroya maalesef o kadar ilgi duymuyoruz) ilgi çok daha fazla. Sebebi; Bizim tamamen nefsi duygularla hareket etmemizden kaynaklanıyor. Yani sanatçıyı sanatından dolayı sevmiyoruz, görünüşünden yakışıklılığından çekiciliğinden veya güzelliğinden dolayı seviyoruz. Hatta genç kızların yakışıklı sanatçılara erkeklerin ise fiziği daha iyi, alımlı ve çekici görünen kadınlara ilgisi oluşturuyor bizim sanat anlayışımızı. Bu sebeple kendimizi de orada görmek istiyoruz. Yeteneğimiz var mı? Kabiliyetlerimiz nelerdir? Bu konulara hiç dikkat etmiyoruz bile..

İşte burada bulunan büyük bir açığı fark eden kurnaz tacirler, hemen bir cast ajans adı altında bir oluşum tamamlıyor ve başlıyor çeşitli medya alanlarında ilanlar vermeye, Falanca dizide oynayacak oyuncular arıyoruz. Filanca katalogda reklamda filmde yer almak için mankenler fotomodeller arıyoruz. Tabi ki bizde hemen atlıyoruz bende oynamak istiyorum, bende manken olmak istiyorum. Bende fotomodel olmak istiyorum. 🙂

Teknoloji gelişti. Ne kadar amatör gelişigüzel telefonla çekilmiş fotoğraflarımız varsa başvurmak için gönderiyoruz. Bizim fotoğraflarımızı gören, cast ajans sahibi; Tamam tam aradığımız sizsiniz. diyor ve görüşme için otel veya bu işi için hazırlanmış büro ofis tarzı bir yere davet ediliyoruz. Ya sağlam bir sözleşme ile sanat hayatımız karartılıyor, veya yüksek ücretler ile dolandırılıyoruz. Gerçekten yeteneği olup ta sektöre girmek isteyen binlere insan sırf bu yüzden soğutuluyor ve, ajans mı ? aman aman “bir daha tövbe” sözleri tekrarlanıyor.

  •  Güzel fotoğraflarımız olmasını hepimiz isteriz. Ancak bunu cast veya model ajansları aracılığı ile değilde, küçük ücretler karşılığında bir fotoğrafçı tarafından çekilmesi ve bize teslim edilmesi daha doğru olacaktır. (tavsiye)

Peki bu durumda sahte ajansları nasıl tespit edeceğiz?

İşini iyi yapan kaliteli ajanslar sosyal medya sitelerinde ilanla oyuncu veya model aramazlar. Sektörde emeği geçen bazı iyi menajerlerin yeni yüz aramak veya eksik kadrosunu genişletmek amacıyla ilan verdiklerini gözlemledik. Fakat tabi ki bu bir kıstas değil.  Belkide oyuncu veya model bulmanın bazı ince teknik ayrıntılarını bilmiyor olabilirler. Mecra çok geniş,  neticede insanı insanla anlatan sanat icra ediliyor. Aslında bu konuda senaristlerden destek almak gerekebilir.. : ) Ajanslar ise, almış oldukları veya anlaşma yaptıkları projeye kendi portföyünde bulunan oyuncu veya model kişileri sunumlarına eklerler.  Öncesinde kayıt edilmiş performans hakkında bilgi veren audition (odeyşın) sunumlarını yaparlar.. Anlaşma şekline göre de oyuncu ile görüşerek mutabakata varılır..  Gerçekte sözleşmeli çalışmak en doğrusu, fakat olası işleri kaçırmak da istemiyoruz. freelance yani serbest çalışmak istiyoruz. bu durumda kendi kaşemizi kendimiz basmalıyız. Faturamızı kesmeliyiz. Sonuç olarak sahte ajansları tespit etmek kolay olmuyor. Vergi Levhası var mı? Fatura kesebiliyor mu? Bu soruları sormalıyız. İletişim ve adres bilgilerine ulaşmalı. portföyü hakkında bilgi almalı. Çalıştığı projeleri sormalıyız..

X