X

Cildiniz Enerjiyle Işıldasın!

Cildiniz Enerjiyle Işıldasın!


Cilt Bakımı İçin Öneriler.

    • Yüz havlusunu ılık suya batırın. kaliteli bir kaşık yoğurt,

2 çay kaşığı doğal zeytinyağı ve yarım çay  kaşığı limon yağı ile (limon yağını aktarlardan bulabilirsiniz) Göz çevresi haricinde cildinize masajla yedirin. sonra nemli ılık havlu ile silin.
Peeling
Bir miktar sade yulaf ezmesi pişirin, yoğun macun kıvamında olması için mümkün olduğunca az su kullanın. Ayrı bir yerde, bir çay kaşığı balı bir çay kaşığı zeytinyağ ile karıştırarak pişirdiğiniz yulaf ezmesine ekleyin.

Soğuduğunda, göz çevresi haricinde nazik ve dairesel hareketlerle cildinizi bu karışımla ovalayın. Ilık su ile durulayın.

Kadınların en vazgeçilmezi arasında olan cilt güzelliği

Eğer cildiniz aynada pürüzsüz temiz ve güzel görünüyorsa kendinizi pozitif hissedersiniz. Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, cilt bakımı yaptırabilir veya edinebileceğiniz cilt bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz.  İşte size “evde cilt bakımı için önerilerimiz.”

Öncelikle cildinizi bol suyla yıkayınız. Nemlendirici özelliği olan sabunlardan veya, doğal zeytinyağı içeren temizleme jellerini kullanabilirsiniz. Temizleme sütlerini de tercih edebilirsiniz. Yüz temizleme işlemi bittikten sonra tonikleme işlemi yapmalısınız. Cildin gözeneklerini arındıracak, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engelleyecektir.

 Cilt yapısına uygun kremler tercih ediniz.

 Nemlendirici kremler uygundur ancak her cilt için uyumlu olmayabilir. Cilt yapınıza uygun kremler tercih etmelisiniz. Eğer cildinize önem veriyorsanız, sadece yüzünüz için değil, vücudunuz için de bakım yapabilirsiniz. Bunun için cildinize uygun vücut kremlerini tercih edebilirsiniz.

X